fbpx
preloder

Jak stworzyć dochodową stronę internetową?

Świat kręci wokół pieniądza

Nie ma w tym nic dziwnego, że każdy chce zarabiać. Tak samo jest z osobami tworzącymi strony internetowe, niezależnie od tego czy robią z pasji czy też z względów finansowych. Jednak zakładanie strony z myślą o zarobku i jego realną szansą, bywa trudne.

O czym ma być witryna żeby móc na niej zarobić?

Wiele dochodowych branż jak finanse i bankowość, są mocno obsadzone w sieci, i ciężko się wybić nowemu graczowi. Do tego jest również potrzebna odpowiednia wiedza, aby strona była fachowa i ludzie ją odwiedzali.

Na co stawiać? Duży ruch czy niszowy temat?

Odpowiedz nie jest łatwa. Obecnie jest tendencja to tworzenia niedużych stron pod odpowiedni program afiliacyjny, mówiąc inaczej program partnerski. Jeżeli ktoś nie wie co jest, to koniecznie musi się dowiedzieć, gdyż jest to najpopularniejsza i najefektywniejsza forma zarobku w sieci. W skrócie polega ona na reklamowaniu jakieś firmy w zamian za określona prowizję od zakupów poleconego klienta. W ten sposób firmy dzielą się zyskami, ale oszczędzają na reklamie, gdyż mają ją darmową na stronach swoich partnerów. Niektóre programy afiliacyjne oferują tzw. prowizję dożywotnią, czyli polecony klient zarabia na Ciebie całe życie, taki rodzaj współpracy jest najbardziej pożądany przez webmasterów.

Aby myśleć o dochodowej stronie, należy najpierw znaleźć odpowiedni program partnerski, zarówno pod względem modelu współpracy i wynagradzania, jak też pod względem tematycznym. Następnie analizuje rynek, czyli sprawdzamy ile w sieci jest stron o podobnej tematyce i czy mamy szansę się przebić. Jak nikt nie wpadł na podobny pomysł co Ty, naprawdę masz szansę zarobić. Pamiętamy też, że stronę tworzymy pod frazy związane z tematyką naszej reklamy. Można a wręcz trzeba użyć narzędzi Google to sprawdzania miesięcznej liczby wyszukiwań danej frazy i choć liczby te często mijają się z stanem faktycznym, to są bardzo pomocne. Zatem masz już zarys działania programów afiliacyjnych i tego jak je wykorzystać.

Wszystko w twoich rękach!