fbpx
preloder

Czy warto stworzyć wersję mobilną strony internetowej?

Z roku na rok liczba odwiedzin stron internetowych pochodzących z mobilnych urządzeń wzrasta.

Stwarza to wrażenie, że w dzisiejszych czasach konieczne jest tworzenie wersji stron www dostosowanych do urządzeń takich jak tablety, komórki czy laptopy.
Dostosowanie stron internetowych do wersji mobilnej jest możliwe przy użyciu odpowiednich, przeznaczonych do tego technologii.
 
Tego typu działanie niesie ze sobą wiele korzyści
  • Po pierwsze stanowczo zwiększa czas odwiedzin strony internetowej, co przekłada się na polepszenie pozycji strony w wyszukiwarkach.
  • Po drugie dostosowanie wyglądu i funkcjonalności strony do wersji mobilnej powoduje wzrost konwersji produktów. Osoba, która na swoim urządzeniu zobaczy ładną wizualnie stronę, z pewnością chętniej na niej pozostaje. Istnieje zatem szansa i na to, że dokona, także zakupu, odwiedzi placówkę stacjonarną lub zadzwoni do firmy w celu uzyskania dodatkowych informacji na temat oferowanych produktów, lub usług.
  • Po trzecie wersja mobilna strony internetowej powoduje, że potencjalni klienci zaczynają postrzegać firmę jako przedsiębiorstwo nowoczesne. Wszystkie te argumenty sprawiają, że w dzisiejszym świecie niezbędne jest dostosowanie strony do wersji mobilnej.

Nie ma wątpliwości, że dostosowanie strony www do wersji mobilnej to aspekt niezbędny, na który zwrócić uwagę powinien każdy właściciel strony internetowej.